بایگانی برای اسفند, ۱۳۹۵

ترامپ بیش از عمل، جنجال می کند

سه شنبه, اسفند ۱۰ام, ۱۳۹۵

[ad_1]

خبرگزاری فارس: نشریه فارن‌افرز در تحلیلی روز سه‌شنبه نوشته دولت آمریکا نمی‌تواند بدون ایجاد خطر برای منافع خودش ایران را منزوی کند.

در بخش آغازین این مقاله تحلیلی به قلم «راس هریسون» و «آلکس واتانکا» به لحن تند دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا و مقام‌های دولت وی علیه ایران اشاره شده اما نوشته شده که مشخص نبود ضرب‌الاجل دولت ترامپ غیر از تحریم‌هایی که روز ۳ فوریه اعلام شد قرار است چه اقدامات دیگری را شامل شود.

فارن‌افرز در ادامه با اشاره به بی‌اثر بودن تهدیدهای ترامپ روی ایرانی‌ها اشاره کرده و نوشته است: «تهران معتقد است که ترامپ بیش از آنکه عمل، هیاهو می‌کند.»

نگارندگان یادداشت خاطرنشان کرده‌اند که اتخاذ مواضع افراطی ممکن است در مذاکرات تجاری به ویژه در مذاکرات مربوط به املاک و مستغلات ممکن است تاکتیک موثری باشد اما این تاکتیک را نمی‌توان به معادلات پیچیده سیاست خارجی وارد کرد.

در این یادداشت آمده است: «ایران می‌داند که در خاورمیانه و فراسوی آن خالی از لحاظ توان چانه‌زنی در برابر آمریکا تهیدست نیست و ممکن است بداند که درشت‌گویی‌های ترامپ درباره لغو برجام و برخورد سرسختانه با ایران تا اندازه زیادی رجزخوانی‌هایی برای متقاعد کردن این کشور به تسلیم هستند.»

فارن‌افرز همچنین با یادآوری نقش کلیدی ایران در عراق و سوریه خاطرنشان کرده است که ترامپ برای محقق کردن وعده‌اش جهت ریشه‌کن کردن داعش به ایران نیاز خواهد داشت.

«به کلام ساده، واشنگتن نمی‌تواند بدون به خطر انداختن منافع آمریکا ایران را به قصد تنبیه از تمامی بخش‌های خاورمیانه جدا کند.»

[ad_2]

عباسی: فرزندان خارج نشین مسؤلان دروازه نفوذند

سه شنبه, اسفند ۱۰ام, ۱۳۹۵

[ad_1]

خبرگزاری فارس: حسن عباسی که به دعوت جنبش عدالتخواهی کهگیلویه و بویراحمد به این استان سفر کرده است عصر امروز در مسجدالنبی دهدشت اظهار داشت: به تبعیت از مراجع تقلید و علما برای اصلاح نظام، اینقدر برخی مسائل را تکرار می‌کنم تا رفع شوند.

وی با بیان اینکه اشرافی‌گری در درون نظام ریشه دوانده و فساد درون لایه‌های سیستم نهادینه شده است، ادامه داد: هرچه هم امام مسلمین فریاد می‌زنند جور دیگری تفسیرش می‌کنند.

رئیس مرکز بررسی‌های دکترینال امنیت بدون مرز، مسئله امروز جمهوری اسلامی را اقامه قسط دانست و گفت: همه جناح‌های سیاسی باید در خود بازنگری کنند، هرکسی در زندگی‌اش نقطه سیاهی دارد خود را از منصب کنار بکشد.

* شعار «مرگ بر آمریکا» با اقامت فرزند مسؤول جمهوری اسلامی در آمریکا تعارض دارد

عباسی با اشاره به اقامت فرزندان برخی از مسؤولان نظام در خارج از کشور، تصریح کرد: نمی‌شود در جمهوری اسلامی «مرگ بر آمریکا» بگوییم و از آن طرف فرزند مسؤول جمهوری اسلامی در آمریکا زندگی کند؛ این دردناک است.

وی اضافه کرد: قبلاً به مسؤولان هشدار دادم باز هم تکرار می‌کنم مسؤولی که فرزندش در آمریکا و انگلیس اقامت دارد باید از مقام و مسؤولیتش کنار بکشد.

عباسی تأکید کرد: به تبعیت از مراجع و علما برای اصلاح نظام اینقدر برخی مسائل را تکرار می‌کنم تا شخص وزیر اطلاعات لیست کسانی که فرزندشان در آمریکا و انگلیس هستند را روی دست بگیرد و به مجلس برود.

کارشناس مسائل استراتژیک با بیان اینکه دشمن از طریق فرزند خارج‌نشین این مسؤول به زندگی خانواده‌اش نفوذ می‌کند و از این طریق به نظام نفوذ پیدا خواهد کرد، بیان کرد: وظیفه اصلی وزارت اطلاعات مبارزه با نفوذ است.

عباسی، فرزندان خارج‌نشین مسؤولان را دروازه نفوذ دانست و گفت: اینقدر تکرار می‌کنیم که یا کسی که فرزندش در خارج از کشور است مقام و مسؤول نشود یا اگر کسی خواست در منصبی قرار گیرد فرزندش باید به کشور برگردد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه بالاتر از عدل، قسط قرار دارد، گفت: کارکرد اجتماعی اسلام قسط است.

عباسی افزود: قسط یعنی هر کس به میزان سهمش دریافت کند و اگر به کسی بیش از سهمش پرداخت شود باید از او پس گرفته شود.

وی با بیان اینکه رعایت این معیار شیرینی اسلام را به کام مردم می‌نشاند، عنوان کرد: کارکرد دین اسلام در قیامت از همه مسؤولان سؤال خواهد شد.

عباسی تصریح کرد: برخی جریان‌های سیاسی غربگرا هستند و آمریکا را الگوی خود می‌دانند، گروه دیگری در جامعه ما از نظر سیاسی مدعی‌اند که به اصولی پایبند هستند اما بعضی از این‌ها ریخت و پاش دارند و رفتارشان با قرآن و ۱۴ معصوم در تعارض است.

* وضع کننده قانون منع استرداد حقوق‌های نجومی هیزم جهنم است

وی با اشاره به فیش‌های نجومی حقوق در کشور، این دریافتی‌ها را ظلم به بیت‌المال دانست و گفت: کسی که چنین قانونی را وضع کرده که مبتنی بر این است برخی‌ها حقوق میلیونی داشته باشند هیزم جهنم است.

عباسی افزود: مسؤولان دلسوز قضایی می‌گویند برخی وکلا برای گرفتن حکم تبرئه مجرمان میلیاردها تومان پول می‌گیرند چنین وکیلی در حکومت دینی وکیل مدافع شیطان است.

[ad_2]

جلوگیری از تکرار «پلاسکو» در شرق تهران

سه شنبه, اسفند ۱۰ام, ۱۳۹۵

[ad_1]

خبرآنلاین: شهرداری منطقه ٨ تهران اعلام کرد یک ملک در حال ریزش را تخلیه و تخریب کرد تا فاجعه پلاسکو تکرار نشود.

فاجعه فروریزی ساختمان پلاسکو زنگهای خطر را برای همه به صدا درآورده. اخیرا شهرداری تهران اعلام کرده طی هماهنگی و کنترل املاک فرسوده و خطرناک در سطح محدوده منطقه ۸، ساختمان قدیمی در ضلع جنوب میدان رسالت با کاربری اداری – تجاری با قدمت بالا شناسایی و نسبت به تخریب آن اقدام شد.

بهمن نوری شهردار این منطقه با اعلام این مطلب گفت: با توجه به احتمال ریزش کل ساختمان، طی بررسی کارشناسی از منظر شهرسازی و سازه ای و استفاده از کارشناسان آتش نشانی ابتدا مقابل ملک حصارکشی تا مانع تردد مردم از مقابل آن شود و سپس ساختمان تخلیه شد.
او توضیح داد: برهمین اساس با تشکیل کمیسیون رفع خطر در ناحیه دو و ابلاغ به مالکان، مجددا کمیسیون ایمنی و رفع خطر منطقه ۸، با حضور اعضاء تشکیل و با توجه به شرایط حاد ساختمان مجوز رفع خطر زیر نظر مهندس ناظر برای ملک مذکور صادر و ابلاغ شد؛ تا از طریق مالکان رفع خطر و تخریب انجام شود تا شاهد آوار و ریزش و خطر برای ساکنان و همسایه ها نباشیم.

[ad_2]

بودجه وزارت خارجه آمریکا را کاهش می یابد

سه شنبه, اسفند ۱۰ام, ۱۳۹۵

[ad_1]

خبرگزاری فارس: رسانه‌های آمریکایی روز سه‌شنبه از طرح «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا برای کاهش شدید بودجه دستگاه دیپلماسی این کشور خبر دادند.

روزنامه «وال استریت ژورنال» به نقل از منابع آگاه نوشته است که بر اساس این طرح که هنوز نهایی نشده، قرار است بودجه وزارت خارجه و آژانس توسعه بین‌الملل آمریکا تا ۳۷% کاهش یابد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس هم نوشته است که بر اثر این کاهش بودجه، احتمالا تعداد کارکنان وزارت خارجه و نیروهای امنیتی مقرهای دیپلماتیک آمریکا در خارج از این کشور، کاهش می‌یابد.

انتشار این خبر یک روز پس از آن صورت می‌گیرد که اعلام شد ترامپ قصد دارد بودجه وزارت دفاع آمریکا را بیش از ۵۰ میلیارد دلار افزایش دهد.

رسانه‌های آمریکایی این دو خبر را نشانه تأکید ترامپ بر امور نظامی به جای دیپلماسی تفسیر کرده‌اند.

[ad_2]

کویت: دسترسی داعش به اینترنت را متوقف کنید

سه شنبه, اسفند ۱۰ام, ۱۳۹۵

[ad_1]

خبرگزاری ایرنا: دولت کویت با تاکید بر اهمیت هماهنگی سیاستهای منطقه ای در زمینه مبارزه با تروریسم خواستار اتخاذ تدابیری از سوی کشورهای مختلف برای مقابله با داعش و توقف دسترسی تکفیری ها به شبکه اینترنت و فضای مجازی شد .

ناصر الصبیح معاون وزیر امور خارجه کویت در امور همکاریهای بین المللی طی اظهاراتی تاکید کرد : تلاش ها برای اعمال فشار بیشتر علیه گروهک داعش و جلوگیری از سوء استفاده این تشکیلات از فضای مجازی کافی نیست وباید دوچندان شود .

این مقام کویتی گفت : جامعه جهانی امروزه باید همکاری نزدیک تری برای نظارت بر اینترنت و فضای مجازی داشته باشد تا گروههای تروریستی و داعش نتوانند به آسانی به فضای مجازی دسترسی پیدا کنند چرا که گسترش تروریسم و دسترسی آسان تروریست ها به فضای مجازی موجب افزایش عملیات خرابکارانه می شود و امروزه جامعه جهانی باید با مسئولیت پذیری جدی با این موضوع برخورد کند.
معاون وزیر امور خارجه کویت گفت : خطر تروریسم و اقدامات خشونت آمیز موجب کشته شدن تعداد زیادی از افراد بیگناه در کشورهای مختلف جهان شده است.
مجله آلمانی «اشپیگل» آذرماه ماه سال گذشته فاش ساخته بود که تامین کننده اصلی شبکه اینترنت برای داعش شرکت های اروپایی هستند که از طریق واسطه هایی در هاتای ترکیه مقدمات لازم را برای بهره برداری داعش و حضور این گروه تروریستی در فضای مجازی فراهم می کنند.
علاوه بر شبکه ارتباطی داعش که همچنان باز است، این گروه با استفاده از تسهیلات ویژه برخی کشورهای منطقه به راحتی اقدام به جابجایی پول و حواله های بانکی می کند و با اتکای به همین موقعیت توانسته است به مدت بیش از دو سال روی پا بایستند.
این گروه تروریستی در دو سال اخیر به میزان قابل توجهی نفت از حلقه های موجود در عراق و سوریه برداشت کرده و در بازارهای منطقه فروخته است که مجاری نقل و انتقال پول آن هنوز مشخص نیست.

[ad_2]

سرنوشت تنها زن محجبه کاخ سفید در دولت ترامپ

دوشنبه, اسفند ۹ام, ۱۳۹۵

[ad_1]

تابناک: «رومانا احمد»، کارمند  پیشین شورای امنیت ملی کاخ سفید، تنها زن محجبه کاخ سفید بود که تنها چند روز بعد از نشستن دانلد ترامپ بر کرسی ریاست جمهوری، با وجود این که می توانست در شغل خود باقی بماند، کاخ سفید را ترک کرد. او در این مقاله که در نشریه «آتلانتیک» منتشر شد، تجربیات تلخ خود را از فضای اسلام-هراسی و مسلمان ستیزی در آمریکای ترامپ بیان می کند.
 
در سال ۲۰۱۱، من مستقیما از کالج استخدام شدم تا در کاخ سفید کار کنم و در نهایت به شورای امنیت ملی رفتم. نقش من در آن جا، ارتقاء و حفاظت از بهترین ها برای کشورم بود. من یک زن مسلمان محجبه بودم- تنها زن محجبه در West Wing (منظور بخش اصلی کاخ سفید است که شاخه اجرایی حکومت از جمله دفتر کار رییس جمهور در آن قرار گرفته است). دولت اوباما همواره جوری با من برخورد می کرد که احساس می کردم حضور من گرامی است و عضوی از مجموعه هستم.
 
 سرنوشت تنها زن محجبه کاخ سفید در دولت ترامپ
مانند بیشتر هم‌کیشان آمریکایی خودم، من هم کل ۲۰۱۶ را با تمرکز بسیار، شاهد توهین های ترامپ به جامعه مسلمانان بودم. علی رغم این واقعیت- یا شاید به واسطه آن- فکر کردم که باید در دولت ترامپ در شورای امنیت بمانم تا به رییس جمهور و همکارانش، دیدگاهی دیگر درباره اسلام و شهروندان مسلمان بدهم.
 
من تنها ۸ روز دوام آوردم.
 
وقتی ترامپ فرمان ممنوعیت ورود اتباع ۷ کشور مسلمان و همه پناهجویان سوری را به خاک آمریکا امضاء کرد، می دانستم که دیگر نمی توانم بمانم و برای دولتی کار کنم که من و انسان هایی شبیه به من را نه هموطن خود، که «تهدید» می داند.
 
شب قبل از آن که از کاخ سفید بروم، در جریان خداحافظی از همکاران(که بیشتر آن ها از آن موقع کاخ سفید را ترک کرده اند)مشاور ارتباطات شورای امنیت، مایکل آنتون، که با هم در یک دفتر کار می کردیم، را از رفتن خود مطلع کردم. غافلگیری او- که پرسید آیا قصد دارم کلا از دولت بیرون بروم- با سکوت دنبال شد، شاید هم با احتیاط، چون از من دلیل رفتنم را نپرسید، گرچه به هر حال من دلایلم را گفتم.
 
به او گفتم که باید بروم چون این توهین آمیز است که در تاریخی ترین ساختمان آمریکا رفت و آمد داشته باشم، در حالی که دولت مستقر در آن، علیه هر آن چه برای من به عنوان یک آمریکایی و یک مسلمان مهم است، کار می کند. به او گفتم که دولت به اساسی ترین مبانی دموکراسی حمله می کند. به او گفتم که امیدوارم آن ها در دولت و اعضای کنگره آماده شوند که مسوولیت تبعات حاصل از تصمیمات خود را بپذیرند.
 
او به من نگاه کرد و هیچ نگفت.
 
تازه بعد از آن بود که فهمیدم او مقاله ای با نام مستعار نوشته و از فضایل اقتدارگرایی سخن گفته و به «تکثّر» در جامعه آمریکا به عنوان یک «ضعف» و به اسلام به عنوان آیینی «نامنطبق با غرب مدرن»، تاخته است.
 
تمام زندگی من و هر آن چه آموخته ام، اثبات می کند که این اظهارات غیرمنطقی، تا چه اندازه غلط هستند.
 
والدین من در ۱۹۷۸ از بنگلادش به آمریکا مهاجرت کردند و همه تلاش خود را به کار بردند تا برای فرزندان خود که در ایالات متحده به دنیا آمدند، فرصت هایی خلق کنند. مادرم یک صندوقدار بود که بعدا یک موسسه پرستاری کودک برای خودش راه انداخت. پدرم شب ها تا دیروقت در «بانک آمریکا» کار می کرد و در آخر، به شغل دستیار نایب رییس یکی از شعب اصلی این بانک ارتقاء پیدا کرد. در زندگی در رویای آمریکایی، ما در گردش های خانوادگی بساط کباب به پا می کردیم، در دیزنی لند می چرخیدیم، فوتبال بازی می کردیم و….. پدر من تازه وارد دوره دکتری شده بود که در ۱۹۹۵ در یک تصادف خودرو جان خود را از دست داد.
 
من ۱۲ ساله بودم که اول بار حجاب بر سر کردم. این کار مورد تشویق خانواده ما بود، ولی حجاب همواره انتخاب خودم بود. مساله اعتقاد، هویت و پایبندی برای من مطرح بود. بعد از ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، همه چیز تغییر کرد. گذشته از شوک، هراس و دل شکستگی، من باید با احساس ترسی که برخی کودکان نسبت به من پیدا کرده بودند هم کنار می آمدم. من باید با نگاه های خیره، ناسزاها و پرتاب آب دهان به سمت خودم مواجه می شدم. مردم من را «تروریست» می خواندند و بر سرم فریاد می زدند: ” به کشور خودت برگرد!”
 
پدرم همواره یک پند بنگالی را برای من تکرار می کرد که ریشه در متون اسلامی داشت: ” اگر کسی بدخواه توست، تو محکم باش، دست دوستی به سوی او دراز کن و او را «برادر» خود بخوان». صلح، صبر، پشتکار، احترام، بخشش و کرامت. من با این ارزش ها بزرگ شدم. من هرگز قصد کار در دولت را نداشتم. من از آن دسته آدم ها بودم که دولت را ذاتا فاسد و ناکاآمد می دانند. کار در کاخ سفید، نظر من را تغییر داد. شما نمی توانید چیزی را که هیچ گاه بخشی از آن نبوده اید، بشناسید یا درک کنید.
 
در ۲۰۱۱، بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه جرج واشینگتن، به کاخ سفید پیوستم. من یک زن آمریکایی ۲۲ ساله مسلمان از مریلند بودم که تا پیش از آن به خاطر پوشاندن موهایم، تحقیر می شدم و اکنون قرار بود برای رییس جمهور آمریکا کار کنم.
 
در ۲۰۱۲، به وست وینگ رفتم و به دفتر تعاملات عمومی ملحق شدم که در آن جا با جوامع مختلف آمریکایی، از جمله جامعه مسلمانان، درباره موضوعات داخلی چون بهداشت و درمان سر و کار داشتم. در اوایل ۲۰۱۴، جانشین مشاور امنیت ملی، بن رودز، به من پستی در شورای امنیت ملی پیشنهاد کرد. من دو سال و نیم مشاور اوباما در تعاملات کاخ سفید با جامعه مسلمانان آمریکا بودم و روی موضوعات متنوعی چون ارتقاء روابط با کوبا و لائوس تا گسترش جهانی کارآفرینی برای زنان و جوانان کار می کردم.
 
در ۲۰۱۵، دنیای بی رحم دوباره شروع به رخ نمایی کرد. در فوریه آن سال، سه دانشجوی مسلمان آمریکایی در خانه خود در «چَپل هیل» به دست یک اسلام-هراس کشته شدند. هم رسانه ها و هم دولت در واکنش به این رویداد، کُند عمل کردند، گویی این کشته شدگان باید پیش از آن که برایشان سوگواری شود، مورد بررسی قرار می گرفتند. به لحاظ احساسی، این مساله(برای من) ویرانگر بود. ولی وقتی در نهایت بیانیه دولت در محکومیت و ابراز تاسف از فقدان قربانیان صادر شد، بن رودز مرا به گوشه ای کشید و گفت که چه قدر خوشحال است که مرا به عنوان همکار در کنار خود دارد و آرزو کرد که ای کاش تعداد بیشتری از مسلمانان در کاخ سفید مشغول بودند و این که دولت امریکا باید انعکاس اقشار مختلف مردم آمریکا باشد.
 
یک ماه بعد، فرانکلین گراهام، یک کشیش دست راستی اوانجلیست، ادعا کرد که دولت، ” تحت نفوذ مسلمانان قرار گرفته است.” یکی از همکارانم، لبخند به لب، به سراغم آمد و گفت: ” خوب شد که او نمی داند که آن ها(نفوذی ها) در تالارهای وست وینگ هستند و بارها با رییس جمهور جلسه گذاشته اند!” من با خود فکر کردم: ” لعنتی! کاملا درست است. من این جا هستم، دقیقا در جایی که به آن تعلق دارم. یک آمریکایی پرغرور که خود را وقف حفاظت از کشورش و خدمت به ان کرده است.”
 
تحریکات آمیخته به نفرت گراهام چیز تازه ای نبود. در دوران ریاست جمهوری اوباما، وبسایت های دست راستی، سیلی از نظریه های توطئه و دروغ ها را به راه انداختند. آن ها شماری از سازمان ها و شخصیت های جامعه اسلامی امریکا را هدف قرار می دادند- حتی آن هایی که مثل من در دولت مشغول بودند. آن ها ما را تروریست، ترویج دهنده شریعت و عوامل اخوان المسلمین می خواندند. کوچک ترین تصوری نداشتم که یکی از همین نظریه پردازان توطئه، روزی کلیددار کاخ سفید شود.
 
در سرتاسر ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶، من با ناباوری، دلهره و اضطراب شاهد بودم که سبک رقابت انتخاباتی ترامپ ترس، بیگانه-هراسی، اسلام-هراسی و یهودستیزی را تقویت می کند. با وجود این که احتمال پیروزی ترامپ را تشخیص می دادم، امید داشتم که اکثریت رای دهندگان هرگز با چنین جهان بینی پرنفرت و زننده ای همراهی نکنند.
 
در فوریه ۲۰۱۶، اوباما در جریان بازدید از مسجدی در بالتیمور، به مردم یادآوری کرد: ” ماه همه یک خانواده آمریکایی هستیم و وقتی هر بخشی از این خانواده‌ی ما احساس جدایی کند، چالشی برای ارزش های ما خواهد بود. جانشین او ظاهرا هیچ وقعی به چنین دیدگاهی نمی گذارد.
 
حال و هوای ۲۰۱۶، مانند روزهای بعد از ۱۱ سپتامبر بود. آن چه که اوضاع را بدتر هم می کرد این بود که نفرت و هراس از سوی آمریکایی هایی بر مناصب قدرت تبلیغ می شد. دانش آموزان مسلمان کلاس پنجم مدرسه ای که من به طور داوطلبانه در آن درس می دادم، ماجراهای اذیت و آزار از سوی همکلاسی ها و معلمان خود را با من در میان می گذاشتند، به طوری که این احساس را پیدا کرده بودند که شاید دیگر به آمریکا تعلق ندارند. آن ها با نگرانی از من می پرسیدند که ایا قرار است با رییس جمهور شدن ترامپ، ان ها را از کشور بیرون بیاندازند. خود من نزدیک بود که در پارکینگ یکی از شعب فروشگاه کاستکو زیر ماشین مرد سفیدپوستی بروم که در حالی که خودرویش را به سوی من می راند، می خندید. در موقعیتی دیگر، وقتی از پله های یک ایستگاه مترو بیرون می رفتم، مردی پشت سر من راه افتاد که با فریاد به من و به دین من فحش های رکیک می داد و در آخر تهدید کرد: ” ترامپ همه شما را به کشورهایتان باز خواهد گرداند.”
 
و ان گاه، در شب برگزاری انتخابات، من در شوک بودم.
 
صبح فردای انتخابات، ما در «وست کانالید» کاخ سفید به صف شده بودیم و اوباما در باغ گل سرخ ایستاده بود و از اتحاد ملی و انتقال آرام و ملایم قدرت حرف می زد. ترامپ دقیقا آنتی تز همه چیزهایی بود که ما به آن معتقد بودیم. من احساس شکست می کردم. نمی توانستم به طور کامل با جایگزینی قریب الوقوع اوباما با دانلد ترامپ کنار بیایم.
 
من با خودم این مباحثه را داشتم که آیا باید شغل خود را رها کنم یا نه. انتصاب من یک انتصاب سیاسی نبود، بلکه به طور مستقیم توسط شورای امنیت استخدام شده بودم و این انتخاب را داشتم که بمانم. مشاور امنیت ملی بعدی(که اکنون دیگر نیست)، مایکل فلین، جملاتی از این دست داشت که که «ترس از مسلمانان، منطقی است».
 
برخی همکاران و شماری از رهبران جامعه مسلمانان من را تشویق به ماندن کردند، در حالی که دیگران نگران امنیت من بودند. با یک خوش بینی و احساس مسوولیت محتاطانه، تصمیم گرفتم به تیم جدید کاخ سفید کمک کنم. من به این نتیجه رسیده بودم که حضور یک زن، مسلمان، محجبه، تیره پوست و وطن پرست آمریکایی به نفع شورای امنیت ملی ترامپ است.
 
روز دوشنبه، ۲۳ ژانویه، من به ساختمان دفتر اجرایی آیزنهاور در کاخ سفید رفتم تا با کارکنان جدید که در آن جا مستقر شده بودند، ملاقات کنم. در عوض هیجانی که بار اول ورودم به کاخ سفید تجربه کرده بودم، کارکنان جدید من را با یک غافلگیری سرد مواجه کردند. محیط متنوع و متکثر کاخ سفید که من در آن کار می کردم، تبدیل به یک دژ تک-رنگ و مردانه شده بود.
 
روزهایی که من در کاخ سفید ترامپ گذراندم عجیب، ترسناک و آزارنده بود. آن طور که یکی از کارکنان قدیمی(که از دوران ریگان در آن جا حضور داشت) می گفت: ” این مکان کاملا دگرگون شده است. این یک هرج و مرج کامل است. من هرگز چنین چیزی ندیده بودم.”
 
در حقیقت، این سبک مدیریت جمهوری خواهان، ان جور که می شناختیم، نبود. حتی سبک مدیریت یک تاجر هم نبود. این یک تلاش آشوبناک برای خودکامگی بود- صدور فرمان های اجرایی که به لحاظ قانونی مشکل دار هستند، اتهام زنی به مطبوعات بابت «جعل خبر»، دروغ های پَستِ بی شمار که سعی می گردد به عنوان «واقعیت های بدیل» به مردم فروخته شود و اظهارات مقامات کاخ سفید مبنی بر این که اختیارات امنیت ملی رییس جمهور ” نباید مورد پرسش قرار گیرد.”
 
کل ساختار پشتیبانی فراحزبی از اختیارات امنیت ملی رییس جمهور، شبکه کارشناسان قانونی درون مجموعه کاخ سفید و کل آژانس های فدرال تضعیف شده اند. اختیارات تصمیم گیری به چند نفر در کاخ سفید محدود شده است. در حالی که شمار زیادی از کارکنان دولت احساس می کنند از حلقه تصمیم گیری در اموری که در حیطه کاری ان ها قرار دارند، بیرون رانده شده اند، استیصال و بدگمانی رو به افزایش است. هیچ ساختار یا راهنمای شفّافی وجود ندارد. بسیاری از مناصب و مشاغل مرتبط با امنیت ملی یا تعامل با جوامع آمریکایی، بدون متصدی رها شده اند.
 
شاید من می توانستم اندکی بیشتر دوام بیاورم. ولی ۳۰ ژانویه  سر رسید. فرمان اجرایی رییس جمهور برای منع مسافرت اتباع ۷ کشور مسلمان موجب هرج و مرج جدیدی شد، بی آن که آمریکا را امن تر کند. تبعیضی که سال ها در فرودگاه های آمریکا وجود داشت، اکنون قانونی شد و به اعتراضات گسترده دامن زد، در حالی که رییس جمهور به شدت به حکم دستگاه قضایی برای توقف اجرای این فرمان، می تاخت. نه تنها این یک تبعیض آشکار و مخالف با ارزش های آمریکایی بود، اقدامات دولت در دفاع از منع ورود مسلمانان، امنیت ملی و سیستم کنترل و موازنه کشور را هم تهدید می کرد.
 
نویسندگان وبسایت های راست افراطی که حالا مناصبی را در کاخ سفید اشغال کرده اند، مدعی هستند که غرب و مسلمانان در جنگ علیه یکدیگر هستند. تلخ تر این که، داعش هم چنین ادعاهایی را در توجیه حملات تروریستی خود مطرح می کند، حملاتی که عمدتا خود مسلمانان را هدف قرار می دهد. طرح های دولت برای اصلاح برنامه «مقابله با افراط‌گرایی خشونت بار»(حذف نژادپرستی سفیدپوستان به عنوان مصداق افراط گرایی از این برنامه) در جهت تمرکز هر چه بیشتر بر مسلمانان و استفاده از واژه هایی چون «تروریزم رادیکال اسلامی»، مشروعیت بخشیدن به تبلیغات داعش و همچنین رها کردن افراط گرایی نژادپرستان سفیدپوست است.
 
قرار دادن امنیت ملی آمریکا در دست آدم هایی که فکر می کنند تکثر جامعه آمریکا یک «ضعف» محسوب می شود، خطرناک است. این، غلط است.
 
مردم از هر مذهب، نژاد، جنسیت و سن به خیابان ها و فرودگاه ها آمدند تا از حقوق هموطنان آمریکایی خود دفاع کنند، و این ثابت می کند که تفکّرِ متضاد دولت کنونی آمریکا، درست است. تکثر برای جامعه امریکا یک «توانایی» است.
 
آمریکا تنها به واسطه تلاش، شفقت و گشودگی به روی همه اقشار جامعه، به رفاه و استحکام می رسد. به همین دلیل، والدین من به این جا آمدند. به همین خاطر من به شاگردان کلاس پنجم خود که نمی دانستند که آیا هنوز به آمریکا تعلق دارند یا نه، گفتم که بدون آن ها، آمریکا هیچ «عظمتی» ندارد.

[ad_2]

جزئیات حمله راننده افغانی به ۱۲ عابر پیاده

دوشنبه, اسفند ۹ام, ۱۳۹۵

[ad_1]

خبرگزاری میزان: همزمان با بازداشت راننده افغانستانی که روز گذشته در خیابان انبار گندم ۱۲ مرد را زیر گرفته بود تحقیقات برای مشخص شدن علت این حادثه در دادسرای امور جنایی آغاز شده است.
 
عصر دیروز ماموران کلانتری ۱۱۶ مولوی در جریان برخورد یک دستگاه وانت با ۱۲ نفر از عابران پیاده در خیابان انبار گندم تهران قرار گرفتند.
با حضور ماموران مشخص شد راننده یک دستگاه وانت ۱۲ مرد در کنار خیابان را زیر گرفته که یکی از عابران به علت شدت جراحات جان خود را از دست داده  و ۱۱ نفر دیگر همگی به بیمارستان منتقل شدند.

با مرگ یکی از عابران، موضوع به قاضی مرادی بازپرس ویژه قتل تهران اطلاع داده شد.

با حضور تیم جناحی در محل راننده وانت که مردی افغان بود دستگیر و به کلانتری منتقل شد.

در ادامه متهم در بازجویی های اولیه اظهارات ضد و نقیضی را مطرح کرد و به همین خاطر در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفت.

همچنین از متهم تست الکل، اعتیاد و سلامت روانی گرفته شده است؛ هنوز مشخص نیست که راننده به چه علت با سرعت زیاد این تعداد عابر پیاده را زیر گرفته است.

[ad_2]

برخلاف همه برآوردها، روحانی رئیس جمهور شد

دوشنبه, اسفند ۹ام, ۱۳۹۵

[ad_1]

خبرگزاری فارس: محمدعلی وکیلی نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، شامگاه دوشنبه (۹ اسفندماه ۹۵) در مراسم حماسه امید که از سوی فراکسیون امید در وزارت  فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: این مراسم به‌منظور اینکه بخشی از گلایه مردم را از نزدیک بشنویم، همچنین گوشه‌ای از عملکرد یکساله خود را ارائه دهیم، برگزار شد.

وی افزود: وضع و احوال مردم و فشردگی کار باعث شد به صورت سمبلیک و کوتاه چنین مراسمی برگزار شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در هفتم اسفندماه ۹۴، اتفاق مبارک سال ۹۲ تکرار شد، تصریح کرد: جوانه بذر آن سال‌ها در انتخابات سال ۹۴ رسید. امیدواریم درختش هم سال ۹۶ به بار بنشیند و مردم به صورت عینی میوه این درخت را بچشند.

وکیلی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به دیدار برخی اصلاح‌طلبان و اعضای فراکسیون امید با رئیس دولت اصلاحات، عنوان کرد: شب گذشته در دیداری که با رئیس دولت اصلاحات داشتیم بنده عنوان کردم برخلاف همه برآوردها، روحانی رئیس‌جمهور شد. پس ما با کمترین هزینه با اقبال عمومی مردم مواجه شدیم.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: ما با پشتوانه پر هزینه‌ای باعث شد رأی بیاوریم، پس باید در امتداد این مسیر کوشا باشیم.

[ad_2]

انتقاد جورج بوش از روابط بین تیم ترامپ و روسیه

دوشنبه, اسفند ۹ام, ۱۳۹۵

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: به نقل از آسوشیتدپرس، جورج دبلیو بوش رئیس جمهور پیشین آمریکا امروز دوشنبه در سخنانی تاکید کرد: همه ما درباره تماس ها و ارتباطات تیم دونالد ترامپ با دولت روسیه، به پاسخ هایی نیاز داریم.

بوش در ادامه این ایده را رد نکرد که برای تحقیق درباره ارتباطات تیم ترامپ با دولت روسیه نیاز به یک قاضی مستقل لازم و ضروری است.

وی در ادامه از نقش رسانه ها برای زیر نظر داشتن رهبران جهان حمایت کرد و گفت: قدرت می تواند اعتیادآور باشد و رسانه های خبری جهان نقش مهمی در نظارت بر رهبران جهان دارند.

وی همچنین از سیاست های ضد مهاجرتی انتقاد کرد و گفت: این سیاست ها می تواند به ضرر مسلمانان باشد. من از سیاست مهاجرتی حمایت می کنم که مطابق با قانون باشد.

اظهارات بوش در مصاحبه با شبکه ان بی سی پس از آن مطرح شده است که دارل ایسا نماینده جمهوریخواه ایالت کالیفرنیا خواستار تعیین یک دادستان مستقل برای تحقیق درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ میلادی آمریکا شده است. وی همچنین خواستار تجقیق گسترده درباره روابط تیم ترامپ با دولت روسیه است.

بوش گفت: من به ریچارد بور رئیس کمیته اطلاعات سنا اعتماد خواهم داشت اگر تصمیم بگیرد که انتخاب یک دادستان ویژه کاملا لازم است.

رئیس جمهور سابق آمریکا اظهار داشت: همه ما به پاسخ هایی نیاز داریم… من دقیقا نمی دانم از چه مسیری باید حرکت کرد ولی مطمئن هستم که سئوالات باید پاسخ داده شود.

وی در واکنش به اظهارات ترامپ در دشمن دانستن رسانه های خبری و اینکه رسانه های خبری دشمن مردم هستند، گفت: آمریکا قادر نخواهد بود تا دولت های اقتدارگرا مثل روسیه را متقاعد کند تا دولت های خود را به روی نظارت رسانه های خبری باز کنند، اگر رهبران آمریکا رسانه های خبری خود را بی اعتبار نمایند.

بوش تاکید کرد: ما به رسانه های مستقلی نیاز داریم که افرادی مثل من را پاسخگو کنند.

[ad_2]

حداقل هزینه معیشت کارگران تعیین شد

دوشنبه, اسفند ۹ام, ۱۳۹۵

[ad_1]

خبرگزاری مهر: هزینه سبد معیشت خانوار به عنوان یکی از معیارهای تعیین مزد سال آینده در جلسه امروز ستاد مزد و با توافق سه نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت ٢ میلیون و ٤٨٩ هزارتومان تعیین شد.
 
علی خدایی، عضو هیئت مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار در گفت و گو با خبرنگار مهر ضمن اعلام این خبر،  با اشاره به جزئیات جلسه عصر امروز ستاد مزد ۹۶ برای تعیین هزینه سبد معیشت زندگی کارگران برای سال ۹۶ گفت: بعد از ۸ جلسه بررسی های آماری در کارگروه تخصصی مزد با استناد به آمار و اطلاعات دریافتی از مراجع رسمی آماری، در نهایت توافق گروه های کارگری، کارفرمایی و نماینده دولت هزینه سبد معیشت خانوار برای تعیین مزد سال آینده تعیین شد.
عضو هیئت مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور با بیان اینکه میانگین تعداد اعضای خانوار برای تعیین هزینه سبد معیشت خانواده ۳.۵ نفر در نظر گرفته شد، گفت: بر این اساس با توافق شرکای اجتماعی حداقل هزینه سبد معیشت برای یک خانواده ۳.۵ نفره برای سال آینده ۲ میلیون و ۴۸۹ هزار تومان تعیین شد.

عضو کارگری شورای عالی کار ادامه داد: این نرخ با در نظر گرفتن حداقل قیمت ها در تمام اقلام تعیین شده است.

این فعال کارگری گفت: امسال برای نخستین بار پیش از تعیین مزد سالانه، با توافق شرکای اجتماعی هزینه سبد معیشت زندگی کارگران مورد بررسی قرار گرفت تا حداقل دستمزد سال آینده بر اساس ماده ۴۱ قانون کار تعیین شود.

خدایی تصریح کرد: خروجی جلسات ستاد مزد برای تعیین حداقل دستمزد سال آینده جهت تصمیم گیری به شورای عالی کار ارائه می‌شود.

[ad_2]


LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE