بایگانی برای دی, ۱۳۹۵

آمریکا: جزئیات توافق آتش بس سوریه منتشر شود

شنبه, دی ۱۱ام, ۱۳۹۵

[ad_1]

خبرگزاری فارس: به نقل از ای بی سی نیوز، معاون سفیر آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل تاکید کرد که کاخ سفید قویا از آتش بس سراسری در سوریه که باعث دسترسی به کمکهای بشردوستانه نیز میشود حمایت میکند اما از اینکه جزئیات این توافق از سوی ترکیه و روسیه منتشر نشده است ابراز تاسف میکند.

مایکل سیزن بعد از تصویب قطعنامه آتش بس در شورای امنیت گفت که آمریکا از همه تلاشها برای توقف خشونتها در سوریه استقبال میکند.

صبح روز شنبه به وقت نیویورک، قطعنامه پیشنهادی روسیه برای حمایت سازمان ملل از آتش‌بسی که از بامداد جمعه به ابتکار روسیه و ترکیه در سوریه شکل گرفته، در شورای امنیت سازمان ملل متحد تصویب شد.

[ad_2]

گزارشی از تفریح گران قیمت این روزهای ایران

شنبه, دی ۱۱ام, ۱۳۹۵

[ad_1]

پایگاه خبری انتخاب: المانیتور نوشت: آف رود و سفر به بیابان و کویر و کوهستان و جنگل  چند سالی است بیش از گذشته در میان جوانان ایرانی باب شده است. جوانانی که البته عموما از بنیه مالی قوی تری برخوردارند و با خودروهای لوکس کویرهای زیبای ایران را فتح می کنند.

برای آشنایی بهتر با جزئیات کویر نوردی و گروه های آفرود با یکی از قدیمی های این کار گفتگو کردیم از حواشی و جزئيات بگوید. محمدعلی مجدآبادی که حدود ۱۰ سالی است با خودروهای مختلفش (میتسوبیشی و پرادو) به بیابان می رود از پیشینه تشکیل گروه های طبیعت گردی می گوید: پیشینه موضوع به بیش از ۴۰ سال قبل باز می گردد که افراد بسیار مرفه و طبقاتی خاص با ماشین های آمریکایی و انگلیسی نظیر چروکیچف، رنج رور و بلیزر برای شکار و بیابان نوردی و ماهیگری به مسیرهای صعب العبور می رفتند. اما روند جدید آن تقریبا از ده سال پیش شروع شده و تشکیل تورها به صورت منظم تر حدود ۵ سالی است که شکل گرفته است. تورهایی که ابتدا بیشتر از روی عشق و علاقه به طبیعت بوده اما در ادامه نگاه تجاری هم پیدا می کند.»

 
گزارشی از تفریح گران قیمت این روزهای ایران

کافیست واژه کویر نوردی را در گوگل فارسی جستجو کنید، صفحات متعددی از تورها و شرکت هایی که شما را با مبالغ مختلف و متفاوت و آپشن های گوناگون می برند پیدا می کنید. تورهایی که البته به نظر می رسد خیلی تخصصی نیستند.

محمد علی ادامه می دهد: «اکثر تورهایی که شما تبلیغاتشان را در اینترنت می بینید نزدیک ترین بخش ها و در دسترس ترین قسمت های کویر هستند که شما حتی می توانید با یک ماشین سواری معمولی هم بدون نیاز به تور به آنجا سوار کنید، اما حدود ۱۰ گروه معتبر امروزه وجود دارند که در حوزه بیابانگردی به شهرت رسیده اند و می توانند مسیرهای صعب العبور و تخصصی را هم بروند.»

اما هزینه این تورها چگونه است؟ با سرچ در اینترنت به مدل ها و الگوهای متفاوتی دست پیدا می کنید. اما کویر مرنجاب در کویر مرکزی ایران که یکی از مقصدهای معمول و محبوب این روزهای طرفداران کویر است با حدود ۵۷ دلار می توانید سفری دو روزه داشته باشید بدون اینکه نیازی به وسیله نقلیه داشته باشید.

اما تورهای تخصصی تر قیمت های متفاوت تری دارند. محمد علی می گوید: « مبالغ بستگی زیادی به نوع سفر و خدماتی که ارائه می شود دارد اما به صورت میانگین می توان مبلغ روزانه ۳۵ تا ۵۰ دلار را برای تورهای کویری در نظر گرفت.»

اما در این تورهای بیابانگردی دقیقا چه کارهایی انجام می شود و چه جذابیتی برای مردم دارد؟ کویر مصر در دشت مرکزی ایران و در میانه جاده دامغان به نائین و اصفهان یکی دیگر از مقصدهای پرطرفدار است که به دلیل سهولت دسترسی بسیاری به آنجا سفر می کنند. برای سفر به این طبیعت با یک تور این پیشنهادها به شما ارائه می شود:  طبیعت گردی در کویر مصر، پیاده روی بر روی تپه های ماسه ای، دیدن غروب دل انگیز آفتاب در پلیگونهای نمکی کویر، گشت نخلستان.

امیر یکی دیگر از کسانی است حدود ۶ سالی است بیابانگردی می کند و با تورهای مختلف به سراسر ایران سفر کرده است. او به المانیتور می گوید: «معمولا کار خاصی در این سفرها انجام نمی شود. رمل نوردی و با ماشین روی رمل ها حرکت کردن، سافاری اصلی ترین بخش این سفرها را تشکیل می دهد. در بقیه اوقات هم به تماشای شب کویر و لذت بردن از طبیعت بکر و بی نظیری که بسیار دست نخورده مانده و کمتر به دست انسان ها تخریب شده مشغول هستیم.»

اما کویرنوردی تنها بخش سفرهای این گروه ها نیست. در فصل گرما و تابستان کویر تقریبا غیر قابل سفر می شود و گروه های طبیعت گردی مسیرهای کوهستانی در شمال و غرب کشور را انتخاب می کنند.

از محمدعلی درباره ماشین ها و طبقات اجتماعی افرادی که به این تورها می آیند می پرسم: «البته طبیعی است که بیشتر از طبقات مرفه تر باشند، چون برای اینکه شما بتوانید از حضور در این طبیعت لذا ببرید باید ماشینی داشته باشید که در شرایط سخت هم سرپا بماند. اما کسانی هم هستند که با جیپ های معمولی و ارزان قیمت تر می آیند ولی معمولا کسانی که به این سفرها می آیند تویوتا لندکروز، اف جی کروز، پرادو و هایلوکس و یا میتسوبیشی های شاسی بلند دارند»

خودروهایی که به صورت متوسط بین۵۰ تا ۷۰ هزار دلار آمریکا قیمت دارند.

به هر ترتیب این تفریج لاکچری ایرانیان تنها به جوانان محدود نشده و افراد مسن تر و حتی بعضی به صورت خانوادگی هم در این میان دیده می شوند. برای آشنایی بیشتر با طبقه اجتماعی این افراد به یکی از گرد هم آیی هایی که در یکی از کافه های تهران در مرکز شهر ترتیب داده اند می روم. جمعی حدودا ۲۰ نفره که می گویند هر دوشنبه اول ماه اینجا قرار ثابتشان است. از آنها درباره مشکلات و استحلاک ماشین هایشان پس از هربار سفر می پرسم.

فردی که قدری جافتاده تر و مسن تر است پاسخ می دهد: طبیعی است وقتی به این مسیرهای سخت می رویم ماشین احتیاج به سرویس بیشتر و منظم تری داشته باشد، سرویس هایی که بعضا هزینه های زیادی هم دارد و حتی منجر به تغییر ماشین در کوتاه مدت تر هم می شود، ولی لذت حس کردن ناب طبیعت به این هزینه ها می ارزد.» همانطور که محمدعلی می گفت از طبقات اجتماعی مختلف در جمعشان دیده می شود و با اینکه مشخص است بین برخی از آنها اختلاف طبقاتی مالی زیادی وجود دارد، طبیعت و طبیعت دوستی عامل نزدیکی و صمیمیتشان شده است.

[ad_2]

روایتی از نقش سازمان سیا در فتنه ۸۸

شنبه, دی ۱۱ام, ۱۳۹۵

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: حجت‌الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی در همایش «جنبش مردمی سبز یا کرنش در مقابل غرب» با تشریح اهداف دشمن در دنبال کردن فتنه ۸۸ اظهار داشت: فتنه تمام نشده است و با حرکت ۹ دی و هوشیاری ملت و تبعیت و همراهی با ولایت و ولی فقیه فتنه در آن برهه زمانی متوقف شد اما در حال حاضر فتنه و عوامل فتنه به دنبال رفع نواقص خود و پیدا کردن راهکار برای ادامه فتنه و رسیدن به هدف فتنه یعنی براندازی نظام هستند.

وی با بیان اینکه CIA آمریکا در جمع‌بندی که در مورد فتنه ۸۸ داشته است به دو نکته اشاره می‌کند افزود: آنها در این جمع‌بندی به اول به این نکته اشاره می‌کنند که یکی از اشتباهات ما در فتنه ۸۸ این بود که فتنه را بعد از انتخابات دنبال کردیم و این بار باید این بحث را قبل از انتخابات دنبال کنیم.

مصلحی خاطر نشان کرد: نکته دوم که CIA به آن اشاره می‌کند این است که در فتنه ۸۸ اغلب کسانی که اعتراض کردند از طبقه متوسط به بالای جامعه بودند و مردم طبقه متوسط به پایین حضور نداشتند و این بار باید این طبقه را پای کار بیاوریم زیرا طبقه متوسط به بالا با کوچک‌ترین مسئله عقب‌نشینی می‌کنند.

وی با بیان اینکه براساس تجریه و تحلیل مقام معظم رهبری ادامه فتنه با دو مقوله تحریف و نفوذ توسط دشمن دنبال می‌شود خاطرنشان کرد: دشمن امروز سرمایه‌گذاری زیادی روی تحریف گفتمان امام راحل (ره) کرده است و شبکه‌های خارجی با یک سری افراد در داخل کشور انسجام و هماهنگی برای این تحریف دارند و شبکه‌های ضد انقلاب که از اول انقلاب اصرار بر شرکت نکردن هوادارانشان در انتخابات داشتند از سال ۹۲ اصرار به شرکت آنها در انتخابات دارند و استنباطشان هم دنبال کردن گفتمان امام است اما مسیر تحریف را در این مقوله دنبال می‌کنند.

وزیر اطلاعات دولت دهم با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در ۱۴ خرداد سال ۹۴ گفت: این سخنرانی یک نقطه عطف بود و محور سخنرانی مقام معظم رهبری بحث تحریف و نفوذ بود. آنجا مقام معظم رهبری می‌گویند « اگر ما راه امام را گم کنیم یا نسبت به راه امام غفلت کنیم یا مدا کنار بگذاریم ملت ایران سیلی خواهد خورد» و سیلی خوردن یعنی به هدر رفتن زحمات ۳۷ ساله انقلاب اسلامی.

وی بیان کرد: این قسمت سخن مقام معظم رهبری که در مورد گم کردن راه امام خمینی (ره) است خطاب به نسل سوم و چهارم انقلاب است زیرا آنها امام را ندیدند و با منش، رفتار و گفتمان امام آشنا نیستند و به همین دلایل امروز به راحتی می‌توان فضا را برای انحراف آنها ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه برخی با بیان خاطراتی از امام خمینی (ره) زمینه‌های این تحریف را به وجود آورده‌اند و برخی با تحریف سخنان امام خمینی و خاطراتی که از امام نقل می‌کنند سبب انحراف نسل سوم و چهارم انقلاب اسلامی می‌شوند افزود: برخی در قالب خاطره نقل می‌کنند که امام پذیرش قطعنامه را جام زهر شیرین تعبیر کردند این فرد جملات صریح امام را درباره قطعنامه نمی‌گوید و نسل سوم و چهارم را منحرف می‌کند در صورتی که امام صراحتا می‌گوید قطعنامه جام زهر بود.

وزیر اطلاعات دولت دهم تصریح کرد: همزمان با صحبت‌های این فرد سه هفته شبکه‌ها و رسانه‌های خارجی روی این سخن مانور دادند و به تعریف و تمجید از امام پرداختند چرا که موضوعی برای انحراف فکری نسل سوم و چهارم پیدا کرده بودند.

[ad_2]

واکنش مطهری به اعتصاب غذای «آرش صادقی»

شنبه, دی ۱۱ام, ۱۳۹۵

[ad_1]

خبرگزاری ایسنا: نایب رییس مجلس شورای اسلامی در واکنش به اعتصاب غذای آرش صادقی ابراز امیدواری کرد که این موضوع حل شود.

علی مطهری با انتشار مطلبی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: «امروز با چند تن از نمایندگان راجع به موضوع آقای آرش صادقی مشورت کردم و اقداماتی انجام شد. به حل موضوع امیدوارم. ریشه این گونه اتفاقات احکام سنگینی است که برای منتقدان سیاسی بدون توجه به میزان تأثیر اتهام آنها در جامعه صادر می‌شود و آنها مجبور به اعتصاب غذا و مانند آن می‌شوند و یک موضوع جزئی که می‌شد با تدبیر حل و فصل و حتی موجب جذب متهم به نظام شود تبدیل به دستاویزی برای ایرادهای حقوق بشری دشمنان انقلاب اسلامی می‌گردد. مسئولان امنیتی و قضایی باید به این روش‌ها پایان دهند.»

[ad_2]

تصویب کلیات بودجه ۹۶ در کمیسیون تلفیق

شنبه, دی ۱۱ام, ۱۳۹۵

[ad_1]

خبرگزاری ایسنا: یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۶ از تصویب کلیات این لایحه در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

علی‌اصغر یوسف‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا درباره جزئیات جلسه امروز (شنبه) کمیسیون تلفیق اظهار کرد: در جلسه امروز که با حضور آقای دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، ایشان ابتدا راجع به پیش‌بینی متغیرهای کلان، عملکرد بودجه، منابع و مصارف آن، آثار اقتصادی و تاثیر بودجه بر شاخص‌های کلان، تملک دارایی‌های سرمایه‌ای و مالی، طرح‌های دولتی و موسسات انتفاعی وابسته به دولت، کلیاتی را بیان کرد و سپس کمیسیون وارد بحث و بررسی در مورد کلیات لایحه بودجه ۹۶ شد.

یوسف‌نژاد ادامه داد: همچنین ۳ نفر از نمایندگان (لاهوتی، پژمان‌فر و امیرآبادی) به عنوان مخالف و ۳ نفر (یوسف‌نژاد، قوامی و فیضی) به عنوان موافق کلیات سخنرانی کردند.

همچنین نماینده مرکز پژوهش‌ها نیز نظر خود را درباره کلیات بودجه عنوان کرد و مجددا آقای نوبخت به ابهامات و سوالات نمایندگان پاسخ داد.

این عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۶ تصریح کرد: در نهایت براساس رای‌گیری صورت‌گرفته، کلیات لایحه بودجه با ۳۲ رای موافق و ۵ رای مخالف به تصویب رسید.

وی همچنین گفت: کمیسیون تلفیق بودجه در جلسه بعد وارد بررسی جزئیات در بخش درآمدی خواهد شد و مصوبات کمیسیون‌های تخصصی و پیشنهادات نمایندگان را مورد رسیدگی قرار می‌دهد و در ادامه نیز بخش هزینه‌ای مصوبات کمیسیون‌های تخصصی و پیشنهادات اعضا را بررسی خواهد کرد. 

[ad_2]

کشف ۵۰۰۰ قرص روانگردان در گمرک فرودگاه امام

شنبه, دی ۱۱ام, ۱۳۹۵

[ad_1]

خبرآنلاین: گمرک ایران از کشف و ضبط بیش از هفت کیلوگرم تریاک و پنج هزار عدد انواع قرص های روانگردان و متادون در آذرماه امسال خبر داد.

به نقل از واحد کشفیات حوزه ۳گمرک فرودگاه امام خمینی(ره)، آذرماه امسال مقدار هفت کیلو و ۱۷۴ گرم تریاک و پنج هزار و ۸۵۱ عدد انواع قرص روانگردان و متادون کشف و ضبط شد.

کشفیات مواد مخدر توسط ماموران گمرک در ماه های اخیر سیر صعودی داشته و بطور عمده به دلیل تجهیز گمرکات مسافری به تجهیزات کنترلی پیشرفته، افزایش آموزش کارکنان در حوزه مواد مخدر صنعتی، سنتی و قرص های روان گردان و همچنین دیگر اقدامات اطلاعاتی- امنیتی توسط ماموران گمرک بوده است.

گمرک ایران سال گذشته از سوی مرکز اطلاعات و امنیت سازمان جهانی گمرک به عنوان یکی از گمرکات برتر جهان در مبارزه با مواد مخدر شناخته شد.

[ad_2]

تفاوت درمانی سرماخوردگی با آنفلوانزا

شنبه, دی ۱۱ام, ۱۳۹۵

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: محمود سروش – رئیس اداره مراقبت‌های مرکز بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه تب سرماخوردگی کمتر از آنفلوانزا است، اظهار داشت: آبریزش از بینی و عطسه‌های سرماخوردگی بیشتر است. تب آنفلوانزا خیلی بالا است. درد عمومی ناشی از ویروس آنفلوانزا خیلی بیشتر است. آنفلوانزا در کودکان اسهال و استفراغ ایجاد می‌کند که ویروس سرماخوردگی کمتر این علائم را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه طول مدت آنفلوانزا بیش از ۷ روز، تا ۱۰ الی ۱۲ روز هم طول می‌کشد و سرفه ناشی از آن ممکن است باقی بماند، ادامه داد: با مبتلا شدن به ویروس آنفلوانزا باید به پزشک مراجعه کرد. پزشک روند درمان و رژیم غذایی را تعیین می‌کند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه اولویت واکسن برای افراد آسیب پذیر است، گفت: به طور مثال افراد دیابتی، افرادی که نقص ایمنی دارند، افرادی که شیمی درمانی می‌شوند، افرادی که عضو پیوندی دارند، بیماران کبدی، بیماران کلیوی، افراد چاق و افراد بالای ۶۵ سال و زنان باردار.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تزریق واکسن آنفلوانزا، سبب بروز این بیماری می‌شود؟ بیان کرد: خیر؛ افرادی که پس از تزریق واکسن دچار علائم سرماخوردگی می‌شوند، ممکن است ویروس را از قبل به طور نهفته در بدن خود داشتند.

سروش در ادامه این برنامه رادیویی – نیمه دوم شهریور ماه تا اواخر پاییز را زمان ایمن سازی علیه آنفلوانزا دانست و عنوان کرد: البته ایمن سازی افراد آسیب پذیر هر سال حدود شهریور ماه توصیه می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا شستشوی مداوم حلق و بینی از بروز آنفلوانزا پیشگیری می‌کند؟ گفت: اگر این اقدام به شکل وسواس گونه ای انجام شود، ممکن است باعث افزایش ترشح در سینوس شود؛ اما اگر به اندازه کافی انجام شود، مفید است. اساساً بیش‌تر شستن دست‌ها را توصیه می‌کنیم به‌خصوص در مقابل کسانی که مشکل تنفسی دارند.

سروش با بیان اینکه آنفلوانزا جزو ویروس‌هایی است که داروی انتخابی خوبی دارد، ادامه داد: فرد باید استراحت کند. رعایت اصول حفاظت فردی را نیز داشته باشد. پزشک ممکن است برای دردهای عمومی، مسکن ساده تجویز کند. خواهش بنده از مردم این است که از آمپول دگزامتازون و کورتونی استفاده نکنند.

رئیس اداره مراقبت‌های مرکز بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا موارد ابتلای انسان به ویروس آنفلوانزای پرندگان را داشتیم؟ اظهار داشت: خیر. قبلاً ویروس این بیماری H5N1 بود که در حال حاضر ویروس H5N8 است. در محل مرغداری‌ها رعایت اصول حفاظتی انجام می‌شود و در هر مرغداری که آلوده باشد، تیم بهداشتی به آن محل اعزام می شود و اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

[ad_2]

نوری المالکی راهی تهران شد

شنبه, دی ۱۱ام, ۱۳۹۵

[ad_1]

خبرگزاری ایرنا: نوری المالکی معاون اول رئیس جمهور عراق برای انجام یک سفر چهار روزه راهی ایران شده است.
 
بیانیه صادره از سوی دفتر معاونت ریاست جمهوری عراق در روز شنبه اضافه کرده است، المالکی که همزمان رئیس ائتلاف دولت قانون و دبیرکل حزب الدعوه اسلامی است، در این سفر قرار است با مقامات عالی رتبه ایرانی دیدار و گفت وگو کند.
 
در این بیانیه گفته شده که وی در ملاقات هایش با مقام های ایرانی، روابط دو جانبه و راه های تقویت هرچه بیشتر آن و نیز آخرین تحولات منطقه را مورد بررسی و تبادل نظر قرار خواهد داد.

[ad_2]

دکمه چرخان اپل واچ به دستگاه‌های iOS می آید

شنبه, دی ۱۱ام, ۱۳۹۵

[ad_1]

وب سایت تک شات: یکی از بارزترین ویژگی‌های اپل واچ Digital Crown است، یک دکمه سخت افزار که می‌چرخد و در حاشیه کناری ساعت‌های اپل قرار دارد. ساعت‌های غیر هوشمند نیز دارای چنین دکمه‌‌ای هستند تا افراد بتوانند با استفاده از آن زمان و تاریخ ساعت را تنظیم کنند. اما دکمه چرخان اپل واچ به کاربر امکان می‌دهد تا از بخش های مختلف ساعت استفاده کرده و در واقع نقش دکمه هوم یا Selection Button را ایفا می‌کند.
 
پتنت جدید اپل از اضافه شدن دکمه چرخان اپل واچ به دستگاه‌های iOS خبر می دهد 
این قابلیت تا به امروز تنها مختص اپل واچ بود اما پتنتی که به تازگی مشاهده شده است نشان می‌دهد که ظاهرا اپل قصد دارد Digital Crown را در سایر دستگاه‌های مبتنی بر پلتفرم iOS یعنی آیفون و آیپد بکار گیرد. این ایده بسیار جذاب است و البته اولین باری نیست که اپل چنین ایده‌ای را در سر می‌پروراند.

 این پتنت در روزهایی مشاهده شده است که اخبار از حذف کامل دکمه هوم از آیفون های سال آینده اپل خبر می‌دهند. دکمه هوم یکی از اصلی‌ترین مشخصات آیفون‌هایی است که تا به امروز به بازار عرضه شده‌اند، گرچه این دکمه یکی از اصلی‌ترین قطعاتی است که منجر به از کار افتادن آیفون‌های این شرکت می‌شود.

البته تا حد زیادی مطمئن هستیم که اپل با حذف دکمه هوم به دنبال یک راهکار جایگزین مجازی خواهد بود و نه یک دکمه فیزیکی جدید. از سوی دیگر با توجه به اینکه احتمال اضافه شدن Digital Crown هنوز در حد یک پتنت است، نمی‌توان درباره بکارگیری قطعی این دکمه در محصولات آتی اپل اظهار نظر کرد.

 
پتنت جدید اپل از اضافه شدن دکمه چرخان اپل واچ به دستگاه‌های iOS خبر می دهد 

[ad_2]

تخلف ۳۹۷ مدیر نجومی‌بگیر محرز شد

شنبه, دی ۱۱ام, ۱۳۹۵

[ad_1]

خبرگزاری تسنیم: رئیس کمیسیون اصل نود مجلس از بررسی۱۶۷ هزار پرونده فیش‌های حقوق مدیران توسط دیوان محاسبات و احراز تخلف ۳۹۷ مدیر نجومی بگیر خبر داد و گفت:‌ کمیسیون منتظر ارائه گزارش جامع دیوان محاسبات در خصوص فیش‌های نجومی و وام‌های کلان است.

داوود محمدی در مورد آخرین وضعیت متخلفان فیش‌های حقوق نجومی اظهار داشت:‌ کمیسیون اصل ۹۰ به تعداد این متخلفان ورود نکرده است ولی بر اساس گزارش دیوان محاسبات، از ۱۶۷ هزار مورد فیشی که مورد بررسی قرار گرفته، ۳۹۷ مورد تخلف مشاهده شده است. از این تعداد؛ برخی به قوه قضاییه احضار و پرونده آنها در حال بررسی است.

وی با بیان اینکه دیوان محاسبات نیز پرونده برخی را در همین ارتباط برای استرداد میزان تخلف بررسی کرده است، در واکنش به این مسئله که آیا تنها استرداد مبالغ کافی است، گفت: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، قطعاً باید با آنها که خلاف قانون عمل کرده‌اند، برخورد و مجازات شده و از سمت های خود عزل شوند.

رئیس کمیسیون اصل نود در پاسخ به این سؤال که برخی مدیران که از سمت خود عزل شده‌اند در جای دیگری به کار گرفته شده اند، تصریح کرد: این افراد در ادارات دولتی نمی‌توانند مشغول به کار شوند و قطعاً در بخش خصوصی در حال فعالیت هستند. البته موضوع اینکه حکم انفصال از خدمت چند سال باشد بستگی به تصمیم مرجع قضایی دارد.

محمدی با بیان اینکه از دیوان محاسبات در خواست کرده‌ایم آخرین بررسی ها را در خصوص فیش‌های حقوقی به کمیسیون ارائه کند، خاطر نشان کرد: مهمترین موضوع این است که باید با افراد متخلف برخورد قاطع داشت تا هم مردم قانع شوند و ناراحتی ایجاد شده از این موضوع حل شود و هم دست‌اندازان به بیت‌المال به جزای کارشان برسند.

این نماینده مجلس در مورد این موضوع که دیوان محاسبات اعلام کرده که ۱۰ نفر از نجومی بگیرها حاضر به استرداد مبالغ نیستند، گفت:‌در گزارش جامعی که از دیوان محاسبات درخواست کرده‌ایم، این نکته و تعداد دقیق تخلفات، تعداد برخورد شده، میزان پول‌های استرداد شده و به طور کلی همه اطلاعات در این خصوص، اشاره شده و در حال حاضر منتظر این گزارش هستیم. همچنین درباره وام‌های کلانی که به نام قرض‌الحسنه به برخی افراد پرداخت شده نیز، از دیوان درخواست کرده‌ایم در این گزارش توضیح دهد.

[ad_2]


LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE
LOVE